برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

پادکستی شوید!

پادکست دنیای جالبی دارد. مصرف محتوای آن نسبت به مطالعه متن یا مشاهده ویدئو سهل‌تر است. به راحتی می‌توان هنگام پیاده‌روی یا در ماشین مخصوصا مسافت طولانی یا ترافیک، زمان از دست رفته را با آن پر کرد و کلی چیز یاد گرفت. با گشتی در پلتفرم‌های مختلف پادکست همچون گوگل، اپل یا اسپاتیفای با انبوهی از برنامه‌ها در دسته‌بندی‌های مختلف روبرو می‌شوید که اکثرا با بهترین کیفیت تدوین و ضبط شده‌اند. این موضوع نشان‌دهنده این است که چقدر پادکست برای غربی‌ها اهمیت دارد و رسانه خوبی برای ارائه و مصرف محتوا توسط کاربر است.

اما برای تولید پادکست در ابتدای کار نیاز نیست میکروفون میلیونی بخریم یا استودیو اجاره کنیم، با ابزار ساده می‌توان شروع کرد. داشتم خبری می‌خواندم که این برنامه آنکِر (Anchor) را دیدم و گفتم شاید به درد علاقمندان پادکست بخورد.

آنکر آن طور که خودش معرفی کرده ماموریت‌اش این است تا هر کس بتواند با ساده‌ترین ابزار برای مثال گوشی موبایل تولیدکننده پادکست و محتوا باشد؛ به عبارت دیگر مارکت‌پلیس صدا است.

چیزی که در وبسایت آنکر دیدم نوشته به کمک آن می‌توانید صدا ضبط کنید، همان لحظه آن را ادیت کنید و تپق‌ها را جدا کنید و حتی صدای زمینه اضافه کنید و محصول خود را با یک کلیک در تمامی پلتفرم‌های رسمی پادکست (اپل، گوگل و …) منتشر کنید. ابزاری بسیار کاربردی. حتی داشبورد تعداد بازدیدها را در اختیارتان می‌گذارد.

در جایی از سایت‌اش نوشته از هر ۳ پادکست جدیدی که در دنیا تولید می‌شود، یکی با آنکر ساخته شده.

ظاهرا آنکر فقط از طریق اپلیکیشن سرویس می‌دهد و تا الان چند جایزه هم گرفته است. نکته جالب این است که اسپاتیفای آنکر را خریده تا غیر از استریم موسیقی، در زمینه پادکست نیز سرویس‌اش را تقویت کند.